День 26 квітня 1986 року знають по всій планеті як дату наймасштабнішої аварії, яку будь-коли спричиняв мирний атом. За наслідками Чорнобильській катастрофі немає рівних, вона оповила радіоактивним шлейфом значну частину планети та перетворила квітучу місцевість на зону відчуження. Через тридцять років після катастрофи 26 квітня було проголошена ООН Міжнародним днем пам’яті Чорнобиля, а в Україні цей день почали відзначати значно раніше. Він є нагадуванням про те, якою небезпечною може бути атомна енергетика, про героїзм ліквідаторів аварії та про довгострокові наслідки цієї події для людей і довкілля.
Учні 27 групи разом з класним керівником провели виховну годину “Чорнобиль- трагедія, подвиг, пам’ять”, де дізналися цікаві факти катастрофи та що робити у разі радіаційної аварії.
Пройшло 38 років з того часу, як вибухнув реактор на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС. Смертоносна пилюка з ядерної печі покрила білі хати, квітучі сади, зелені ліси, засіяні поля. Це є наш вічний спомин та вічний біль….
Щира подяка кожному, хто 38 років тому брав участь у ліквідації її наслідків. Жертвуючи власною безпекою щоб врятувати не лише Україну, але й увесь світ.
Ми пам’ятаємо про ваш подвиг… Бажаємо міцного здоров’я та довгих років життя під мирним небом України! Схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвав смертоносний атом.
Дякуємо тим, хто дбає про безпеку на АЕС зараз.