18 жовтня – день, який оголошений Європейським днем боротьби з торгівлею людьми, був започаткований 18 жовтня 2007 року. Такий день необхідний для консолідації діяльності та підвищення рівня обізнаності з найдавнішим негативним феноменом – торгівлею людьми, особливо жінками і дітьми. Не байдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні – запорука успішної боротьби з цією проблемою.
З нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, практиний психолог Ганна Полюхович провела заходи для здобувачів освіти, з метою привернення уваги до цієї проблеми: лекція «Торгівля людьми. Як вберегтися від пастки», перегляд документальних фільмів з подальшим обговоренням «Згода на секс. Просто як чай», «Станція призначення – життя», гра «Рожеві окуляри».
Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, з метою отримання прибутку з експлуатації чоловіків, жінок і дітей. Більшість постраждалих серед українців перебували в трудовій експлуатації або були втягнені в злочинну діяльність, за що наразі відбувають покарання у вигляді позбавлення волі з різними термінами ув’язнення. Для торгівлі людьми не існує державних кордонів чи вікових обмежень. Потрапити в сучасне рабство може будь-хто, не залежно від рівня освіти чи соціального статусу.
ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ — СУЧАСНЕ РАБСТВО
Якщо:
ОСНОВНІ ФОРМИ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ:
ТОРГІВЛЮ ЛЮДЬМИ СУПРОВОДЖУЮТЬ:Обман
Постраждалі мають право на захист та допомогу, включаючи психологічну, медичну та правову підтримку. Вони можуть отримати тимчасове житло, реабілітаційні послуги та юридичну допомогу для відновлення своїх прав.
КОЖЕН ПОСТРАЖДАЛИЙ МАЄ ПРАВО НА ДОПОМОГУ!
Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином, і відповідно до статті 149 Кримінального кодексу України «Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини» передбачає покарання осіб, які займаються торгівлею людьми, позбавленням волі на строк від 3 до 15 років.
ВЕРБУВАЛЬНИКИ ОБІЦЯЮТЬ:
Пам’ятка попередження та недопущення потрапляння
у ситуацію торгівлі людьми особами, що вимушено залишили місце проживання
НЕ ПОГОДЖУЙСЯ НА РОБОТУ, ЯКЩО
ЩО ВАРТО РОБИТИ, ЩОБ НЕ ПОТРАПИТИ ДО ПАСТКИ ТОРГІВЦІВ ЛЮДЬМИ