2-й розряд
Завдання та обов’язки. Ремонтувати на машинах або вручну тканини та вироби. Виконувати строчки ручних та машинних стібків. Виготовляти вироби постільного, столового асортименту, фартухи, чохли, штори, мішки. З’єднувати деталі швейних виробів машинними строчками різної конфігурації, дублювати дрібні деталі, виконувати штопання. Очищати готові вироби. З’єднувати вручну фурнітуру, ґудзики без обмотування ніжки під час пошиття та ремонту різних виробів. Знімати фурнітуру, оздоблення, хутряні коміри з виробів, пакувати фурнітуру, оздоблення, маркувати за номерами речі в хімічному чищенні та фарбуванні одягу.
Повинен знати: методи та прийоми ремонту, штопки, очищення готових виробів, з’єднання фурнітури, знімання: фурнітури, оздоблення, хутряних комірів; пакування: фурнітури, оздоблення; маркування за номерами речей; технологію виконання всіх видів ручних, машинних та волого-теплових робіт, технічні умови на їх виконання; призначення та принцип роботи устаткування, яке обслуговується.
3-й розряд
Завдання та обов’язки. Шити за індивідуальними замовленнями спідниці та брюки без підкладки, шити за індивідуальними замовленнями халати, сукні, блузи нескладної технологічної обробки, а також моделі та зразки, ремонтувати натільну білизну (типу трусів і сорочок), столову та постільну (типу простирадло) білизну, рукавиці з різноманітних матеріалів на машинах або вручну відповідно до паспортів замовлень, державних стандартів, технічних умов і встановленої технології обробки. Обробляти та ремонтувати підкладку, бортову і утеплювальну прокладку та стьобати хутряний крій з прокладкою, обметувати зрізи деталей, петель на спеціальній машині, копіювати лінії, які намітив закрійник, на симетричні деталі різними способами, пришивати ґудзики з обмотуванням ніжки. Розпорювати вироби та чистити деталі, склеювати прямі розриви матеріалу. Виконувати волого-теплову обробку дрібних деталей під час пошиття та ремонту різних виробів, чистити вироби у готовому вигляді. Усувати дрібні неполадки в роботі швейного устаткування, проводити його чищення та змащування.
Повинен знати: асортимент одягу; методи та прийоми пошиття, ремонту та волого-теплової обробки зазначених виробів; технологію обробки, види та властивості матеріалів, що використовуються; будову та правила експлуатації обладнання, що обслуговуються.
1-й розряд
Завдання та обов’язки. Заправляє матеріали у п’яльці. Закріплює кінці ниток. Вирізує нитки переходів на вишитих полотнах. Добирає бісер, нитки. Розраховує, надрізує та висмикує нитки по краю деталей, виробів для утворення китиць, щіточок, бахроми. Обробляє кутки виробів.
Повинен знати: прийоми заправлення матеріалів у п’яльці, закріплення кінців ниток; вирізування ниток переходів, висмикування ниток по краю в тканинах з різним переплетенням ниток; правила розрахунку ниток; види та кольори ниток, бісеру, номери голок та ниток.
2-й розряд
Завдання та обов’язки. Вишиває на машинах або вручну на різних матеріалах (крім капрону, шифону, жоржету, тюлі, оксамиту, крепдешину) лінійні мережки простим або фасонним ажуром, строчки за контурами малюнка, операційні вишивки. Обв’язує кінці виробів бахромою. Приметує аплікації. Вирізує спеціальними ножицями вишиті та штучні вироби, фестони, мереживо та шитво, виготовлене на вишивальних машинах. Розраховує, надрізує та висмикувати нитки для створення прямолінійних мережок, простих мотивів прямолінійних форм. Заметує рубець на простий та фасонний ажур.
Повинен знати: методи та прийоми: вишивання лінійних мережок простим або фасонним ажуром, строчок за контурами малюнка; приметування аплікацій; вирізування спеціальними ножицями без підрізів та порушення малюнка вишитих штучних виробів, фестонів, мережива та шитва; висмикування ниток для створення прямолінійних мережок, простих мотивів прямолінійних форм, заметування рубця; правила розрахунку ниток; призначення машин, які обслуговуються, правила регулювання натягу ниток, частоти строчки, заправки ниток, установлення голок та п’яльців, заміни шпуль, пуску та зупинки машини.
3- розряд
Завдання та обов’язки. Вишиває на машинах або вручну на різних матеріалах (крім капрону, шифону, жоржету, крепдешину, тюлі та оксамиту) прості та середньої складності візерунки та малюнки аплікацій, гладдю, хрестом різних видів, мережками уступчастих форм, мотивами, бридами, насипом різних видів, гладдєвим валиком, настилом, петельками на бридах, та за контуром малюнка, прикрепом ришельє, стягом, швами: «контур», «петельками», «вузликами» та іншими, тонкими металевими нитками, мішурою, стеклярусом. Вирізує спеціальними ножицями в місцях, вільних від малюнка, аплікацій, мотивів малюнків, ришельє, мережив, що виготовлені на мереживних машинах. Вирізує на машині місця, вільні від малюнків, мережив та шитва, виготовлених на вишивальних машинах. Розраховує, надрізує та висмикує нитки для створення ламаних, зигзагоподібних та фігурних мережок, фігурних мотивів у вигляді ромбів, трикутників, куточків.
Повинен знати: методи та прийоми вишивання простих або середньої складності візерунків та малюнків, висмикування ниток для створення ламаних, зигзагоподібних та фігурних мережок, фігурних мотивів у вигляді ромбів, трикутників, куточків; принцип роботи машин, які обслуговуються; правила розрахунку та розміщення візерунків та малюнків.