(0362)65-13-79

rcptosd5@ukr.net

Державний професійно-технічний навчальний заклад «Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну»

Державний професійно-технічний навчальний заклад

«Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну»

EN UK

Етнографічний музей

Етнографічний музей 

На базі ДПТНЗ “Рівненський центр ПТО сервісу та дизайну”  у 2017 році створений етнографічний музей, експонати якого розміщенні у двох кімнатах.

В першій кімнаті ми відтворили побут, атмосферу, ремесла і життя селян на Поліссі у 19 столітті. Так жила чи не кожна родина в селі. Крупи у ступі товкли, пританцьовуючи. Одяг носили власного виробництва: самі пряли нитки з конопель та льону.

Кожен, хто переступить поріг музею, знайомиться з експонатами, які дають можливість простежити розвиток льонарства, виготовлення тканин та знаряддя праці наших предків. Піч, глечики, праски, постоли, ослін, прялки, гребені, гребінки, шпулька, берда, човники, чесалки, веретена, коловертка, навіть ручний верстат, на якому хоч зараз можна ткати полотно, корито, скриня, рогачі, сорочки лляні, полотняне простирадло, лляні штани, фартух, рушники, костюм, сукні, серветки, полотно домоткане, хустина.

У музеї є колекція прасок на вугіллі, які потрапили в село з польського, австро-угорського та німецького побуту.

Біля предметів давнього ткацтва бачимо й ілюстрації, на яких зафіксовані картини побуту – сушіння льону, його ручна обробка, прядіння. Вглядаємося в обличчя людей, розглядаємо вигляд житла. Домоткані рушники, полотняні вишиті сорочки, сукні з українським орнаментом не тільки є окрасою музею, а й дозволяють глибше пізнати національну культуру і побут нашого Полісся.

В наступній кімнаті знаходиться експозиція предметів домашнього вжитку, пов’язаних з нашими професіями. Тут ви можете побачити раритетні швейні машини початку ХХ століття часів царської Росії, перукарські ручні машинки, які давно вже не використовуються в повсякденному житті, монети ХІХ століття, античні монети  міста Ольвія (нині Миколаївська область), давні мідні та бронзові прикраси. Перлиною нашого музею є давня бойова сокира-молот, яку було знайдено на березі річки Горинь.

Facebook
Instagram
Telegram