
Кравець-закрійник – це фахівець, який займається виготовленням одягу на замовлення. До його основних обов'язків входять вимірювання клієнта, створення викрійок, підбір тканини, пошиття та примірка готового виробу. Цей професіонал повинен мати високу кваліфікацію, добре знати властивості різних матеріалів, володіти техніками шиття та мати художній смак.
Професійно важливі якості: посидючість, сконцентрованість уваги, художній смак, просторова уява, хороший зір і координація рухів рук.
Споріднені професії: майстер виробничого навчання, модельєр-конструктор (швейних, шкіргалантерейних виробів, біжутерії, взуття), технологія швейного виробництва.
2-й розряд
Завдання та обов’язки. Ремонтувати на машинах або вручну тканини та вироби. Виконувати строчки ручних та машинних стібків. Виготовляти вироби постільного, столового асортименту, фартухи, чохли, штори, мішки. З’єднувати деталі швейних виробів машинними строчками різної конфігурації, дублювати дрібні деталі, виконувати штопання. Очищати готові вироби. З’єднувати вручну фурнітуру, ґудзики без обмотування ніжки під час пошиття та ремонту різних виробів. Знімати фурнітуру, оздоблення, хутряні коміри з виробів, пакувати фурнітуру, оздоблення, маркувати за номерами речі в хімічному чищенні та фарбуванні одягу.
Повинен знати: методи та прийоми ремонту, штопки, очищення готових виробів, з’єднання фурнітури, знімання: фурнітури, оздоблення, хутряних комірів; пакування: фурнітури, оздоблення; маркування за номерами речей; технологію виконання всіх видів ручних, машинних та волого-теплових робіт, технічні умови на їх виконання; призначення та принцип роботи устаткування, яке обслуговується.
3-й розряд
Завдання та обов’язки. Шити за індивідуальними замовленнями спідниці та брюки без підкладки, шити за індивідуальними замовленнями халати, сукні, блузи нескладної технологічної обробки, а також моделі та зразки, ремонтувати натільну білизну (типу трусів і сорочок), столову та постільну (типу простирадло) білизну, рукавиці з різноманітних матеріалів на машинах або вручну відповідно до паспортів замовлень, державних стандартів, технічних умов і встановленої технології обробки. Обробляти та ремонтувати підкладку, бортову і утеплювальну прокладку та стьобати хутряний крій з прокладкою, обметувати зрізи деталей, петель на спеціальній машині, копіювати лінії, які намітив закрійник, на симетричні деталі різними способами, пришивати ґудзики з обмотуванням ніжки. Розпорювати вироби та чистити деталі, склеювати прямі розриви матеріалу. Виконувати волого-теплову обробку дрібних деталей під час пошиття та ремонту різних виробів, чистити вироби у готовому вигляді. Усувати дрібні неполадки в роботі швейного устаткування, проводити його чищення та змащування.
Повинен знати: асортимент одягу; методи та прийоми пошиття, ремонту та волого-теплової обробки зазначених виробів; технологію обробки, види та властивості матеріалів, що використовуються; будову та правила експлуатації обладнання, що обслуговуються.
4-й розряд
Завдання та обов’язки. Розкроює перед пошиттям та перекроює під час ремонту натільну та постільну білизну, корсетні вироби зі зніманням мірок за силуетними основами лекал, одержаних від моделюючих організацій, вибирає фасони виробів. Приміряє вироби на фігурі замовника, крейдує, підрізує деталі після примірки. Здає готові вироби замовникам, погоджує із замовником характер ремонту натільної білизни, корсетних виробів, виявляє дефекти матеріалів або виробів, принесених для ремонту під керівництвом закрійника вищої кваліфікації.
Повинен знати: основи конструювання та розкрою; технологію розкрою, пошиття та ремонту виробів зазначеного асортименту; сучасний напрям моделювання; призначення та властивості матеріалів, які використовуються.