4-й розряд
Завдання та обов’язки. Розкроює перед пошиттям та перекроює під час ремонту натільну та постільну білизну, корсетні вироби зі зніманням мірок за силуетними основами лекал, одержаних від моделюючих організацій, вибирає фасони виробів. Приміряє вироби на фігурі замовника, крейдує, підрізує деталі після примірки. Здає готові вироби замовникам, погоджує із замовником характер ремонту натільної білизни, корсетних виробів, виявляє дефекти матеріалів або виробів, принесених для ремонту під керівництвом закрійника вищої кваліфікації.
Повинен знати: основи конструювання та розкрою; технологію розкрою, пошиття та ремонту виробів зазначеного асортименту; сучасний напрям моделювання; призначення та властивості матеріалів, які використовуються.
5-й розряд
Завдання та обов’язки. Розкроює перед пошиттям та перекроює під час ремонту, оновленні, перешитті виробів одягу пальтово-костюмного та платтяного асортименту, виробничого одягу зі зніманням мірок за силуетними основами лекал, одержаних від моделюючих організацій. Вибирає фасони виробів, приміряє вироби на фігурі замовника, робить крейдування та підрізує деталі після примірки. Здає готові вироби замовникам. Погоджує із замовником характер ремонту виробів одягу пальтово-костюмного та платтяного асортименту, виробничого одягу. Виявляє дефекти матеріалів або виробів, принесених для ремонту, оновлення, перешивки під керівництвом закрійника вищої кваліфікації. Розкроює перед пошиттям та перекроює під час ремонту натільну та постільну білизну, корсетні вироби по лекалам, або шляхом побудови креслень деталей безпосередньо на матеріалі, вибирає фасони з зарисовкою їх у паспорт замовлень, знімає мірки із фігури замовника. Виготовляє лекала для розкрою виробів вибраних фасонів. Приміряє вироби на фігурі замовника у процесі виготовлення, крейдування та підрізання деталей після примірки. Інструктує робітників, перевіряє якість готових виробів за естетичними та конструктивно-ергономічними показниками. Здає готові вироби замовникам, погоджує із замовником характер ремонту натільної та постільної білизни, корсетних виробів. Виявляє самостійно дефекти матеріалів або виробів, принесених для ремонту.
Повинен знати: основи конструювання та розкрою; технологію розкрою, пошиття, ремонту, оновлення та перешивання виробів пальтово-костюмного та платтяного асортименту, виробничого одягу; сучасний напрям моделювання; властивості матеріалів, які використовуються; прогресивні методи конструювання та розкрою; технологію розкрою, пошиття та ремонт натільної та постільної білизни, корсетних виробів; особливості вибору фасонів, матеріалів, конструювання, моделювання виробів на замовників різного віку, фігури та зовнішності; способи раціонального використання матеріалів та норми витрат матеріалів на вироби; техніку зарисовки фасонів; чинну технічну документацію; організацію пошиття за умови виконання роботи з розподілом та без розподілу праці; увесь обсяг робіт незалежно від виконання комплексу робіт одним або декількома закрійниками, які працюють з розподілом праці.
6-й розряд
Завдання та обов’язки. Розкроює перед пошиттям та перекроює під час ремонту, оновленні та перешиванні виробів одягу пальтово-костюмного та платтяного асортименту, виробничого одягу за лекалами, або шляхом побудови креслень деталей безпосередньо на матеріалі. Вибирає фасони із зарисовкою їх у паспорти замовлень, знімає мірки з фігури замовника. Виготовляє лекала для розкрою виробів вибраних фасонів. Приміряє вироби на фігуру замовника в процесі виготовлення, робить крейдування та підрізує деталі після примірки. Інструктує робітників, перевіряє якість готових виробів за естетичними та конструктивно-ергономічними показниками. Здає готові вироби замовникам. Погоджує із замовниками характер ремонту одягу зазначеного асортименту. Виявляє самостійно дефекти матеріалів або виробів, принесених для ремонту, оновлення, перешивання – під час самостійної роботи.
Повинен знати: прогресивні методи конструювання та розкрою; технологію розкрою, пошиття та ремонту одягу зазначеного асортименту; особливості вибору фасонів, матеріалів, конструювання, моделювання виробів на замовників різного віку, фігури та зовнішності; способи усунення дефектів та підгонку виробів по фігурі; способи раціонального використання матеріалів та норми витрат матеріалів на вироби; чинну технічну документацію; організацію пошиття за умови виконання роботи з розподілом та без розподілу праці; увесь обсяг робіт незалежно від виконання комплексу робіт одним або декількома закрійниками, які працюють з розподілом праці.
7-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує комплекс робіт з пошиття особливо складних художніх виробів одягу, які вимагають індивідуального моделювання. Бере участь у розробленні нових моделей за ескізами художників-модельєрів або замовників. Керує закрійниками більш низької кваліфікації у разі виконання складних, високохудожніх виробів.
Повинен знати: технологію, прогресивні методи конструювання та розкрою; вітчизняний та зарубіжний досвід; особливості вибору фасонів, матеріалів; конструювання та моделювання особливо оригінальних виробів; чинну технічну документацію.
Специфічні вимоги.
1. Вік: прийняття на роботу здійснюється відповідно до законодавства.
2. Стать: чоловіча, жіноча (обмеження отримання професії по статевій приналежності визначається переліком важких робіт і робіт із шкідливими та небезпечними умовами праці, на яких забороняється використання праці жінок, затверджених наказом МОЗ України № 256 від 29.12.1993).
3. Медичні обмеження.