(0362)65-13-79

rcptosd5@ukr.net

Державний професійно-технічний навчальний заклад «Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну»

Державний професійно-технічний навчальний заклад

«Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну»

EN UK

ВИШИВАЛЬНИКВишивальник  — професія, яка сьогодні виявляється сучасною, необхідною і такою, що допомагає жити, утверджувати красу.

 1-й розряд

Завдання та обов’язки. Заправляє матеріали у п’яльці. Закріплює кінці ниток. Вирізує нитки переходів на вишитих полотнах. Добирає бісер, нитки. Розраховує, надрізує та висмикує нитки по краю деталей, виробів для утворення китиць, щіточок, бахроми. Обробляє кутки виробів.

Повинен знати: прийоми заправлення матеріалів у п’яльці, закріплення кінців ниток; вирізування ниток переходів, висмикування ниток по краю в тканинах з різним переплетенням ниток; правила розрахунку ниток; види та кольори ниток, бісеру, номери голок та ниток.

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Вишиває на машинах або вручну на різних матеріалах (крім капрону, шифону, жоржету, тюлі, оксамиту, крепдешину) лінійні мережки простим або фасонним ажуром, строчки за контурами малюнка, операційні вишивки. Обв’язує кінці виробів бахромою. Приметує аплікації. Вирізує спеціальними ножицями вишиті та штучні вироби, фестони, мереживо та шитво, виготовлене на вишивальних машинах. Розраховує, надрізує та висмикувати нитки для створення прямолінійних мережок, простих мотивів прямолінійних форм. Заметує рубець на простий та фасонний ажур.

  Повинен знати: методи та прийоми: вишивання лінійних мережок простим або фасонним ажуром, строчок за контурами малюнка; приметування аплікацій; вирізування спеціальними ножицями без підрізів та порушення малюнка вишитих штучних виробів, фестонів, мережива та шитва; висмикування  ниток  для  створення  прямолінійних  мережок, простих мотивів прямолінійних форм, заметування рубця; правила розрахунку ниток; призначення машин, які обслуговуються, правила регулювання натягу ниток, частоти строчки, заправки ниток, установлення голок та п’яльців, заміни шпуль, пуску та зупинки машини.

3- розряд

Завдання та обов’язки. Вишиває на машинах або вручну на різних матеріалах (крім капрону, шифону, жоржету, крепдешину, тюлі та оксамиту) прості та середньої складності візерунки та малюнки аплікацій, гладдю, хрестом різних видів, мережками уступчастих форм, мотивами, бридами, насипом різних видів, гладдєвим валиком, настилом, петельками на бридах, та за контуром малюнка, прикрепом ришельє, стягом, швами: «контур», «петельками», «вузликами» та іншими, тонкими металевими нитками, мішурою, стеклярусом. Вирізує спеціальними ножицями в місцях, вільних від малюнка, аплікацій, мотивів малюнків, ришельє, мережив, що виготовлені на мереживних машинах. Вирізує на машині місця, вільні від малюнків, мережив та шитва, виготовлених на вишивальних машинах. Розраховує, надрізує та висмикує нитки для створення ламаних, зигзагоподібних та фігурних мережок, фігурних мотивів у вигляді ромбів, трикутників, куточків.

Повинен знати: методи та прийоми вишивання простих або середньої складності візерунків та малюнків, висмикування ниток для створення ламаних, зигзагоподібних та фігурних мережок, фігурних мотивів у вигляді ромбів, трикутників, куточків; принцип роботи машин, які обслуговуються; правила розрахунку та  розміщення візерунків та малюнків.

4 розряд

Завдання та обов’язки. Вишиває на автоматах та напівавтоматах на різних матеріалах. Вишиває на машинах або вручну на різних матеріалах (крім капрону, шифону, жоржету, крепдешину, тюлі та оксамиту) складні візерунки та малюнки (візерунки та малюнки, які вимагають додержуватись паралельних ліній та геометричних фігур, малюнків дрібної форми, а також тих, що вимагають під час вишивання частих відривів ниток) аплікацій, гладдю, хрестом різних видів, мережками, мотивами, ришельє, бридами, гладдєвим  валиком, настилом різних видів, петельками на бридах, та за контуром малюнка, прикрепом, стягом, швами: «баранець», «кошик», «обкрутка», тонкими металевими нитками, мішурою, стеклярусом. Прикріплює з підкладанням картону або скрученої з мотузки сіток, блискіток, петельок.

Повинен знати: методи та прийоми вишивання складних візерунків та малюнків; будову машин, які обслуговуються, правила обслуговування автоматів та напівавтоматів.

5-й розряд

Завдання та обов’язки. Вишиває на машинах або вручну на різних матеріалах особливо складні художні, стилізовані, багатокольорові та філейні візерунки, технікою гіпюр, «венеціанське шитво», швами: «шнуром», «крутильний», «килимовий», а також усі види візерунків та малюнків на капроні, шифоні, жоржеті, крепдешині, тюлі та оксамиті. Вишиває портрети, картини, емблеми.

Повинен знати: методи та прийоми вишивання всіх видів візерунків та малюнків різними швами та строчками; конструктивні особливості машин, які обслуговуються.

 

Facebook
Instagram
Telegram